Chcą ekranów – relacja w TVP

wpis w: EKRANY, MEDIA | 0

To już kolejna wizyta Telewizji Polskiej w okolicach wykopów przy budowie trasy S5. Tym razem ekipa pojawił się bu usłyszeć komentarz mieszkańców na temat wydanej kilka dni temu nieprzychylnej decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

 

Źródło: TVP Wrocław, 15.09.2015
Źródło: TVP Wrocław, 15.09.2015

 

Walczyli przez wiele miesięcy i przegrali. Teraz czują się oszukani. Mieszkańcy gminy Wisznia Mała nie składają jednak broni – domagają się budowy obiecanych ekranów przy drodze ekspresowej S5 z Wrocławia do Poznania.

Nie 10 a 2,5 kilometra ekranów to zasadnicza różnica – mówią mieszkańcy gminy Wisznia Mała i protestują, bo boją się hałasu.

Urzędnicy zapewniają, że w przyszłości ekrany będzie można dobudować. – Półtora roku po oddaniu drogi do użytkowania inwestor musi przeprowadzić badania, pomiary hałasu i jeżeli wyjdą przekroczenia tych dopuszczalnych wartości hałasu, wówczas będziemy musieli nałożyć na inwestora obowiązek wykonania ekranów akustycznych – mówi Marlena Polakowska z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

 

TVP z wizytą w Krynicznie: 15.09.2015
TVP z wizytą w Krynicznie: 15.09.2015

Postanowienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska trafiło na biurko Ministra Infrastruktury i Rozwoju, który ma wydać ostateczną decyzję.

Tymczasem prace na budowie S5 idą pełną parą. Podzielone są na 3 zadania. Całość ma być gotowa za 2 lata. – Wykonywane są już pierwsze prace pod konstrukcję nawierzchni, w ciągu miesiąca przystępujemy do pierwszych prac bitumicznych, także zacznie pojawiać się asfalt w rejonie miejscowości Wisznia Mała – informuje Łukasz Czeleko, kierownik budowy, firma Astaldi.

Na razie utrudnienia są tylko w okolicach Kryniczna. Zbudowana została tam droga objazdowa. Wkrótce zamknięty zostanie także jeden z wjazdów do Trzebnicy. Kierowcy już szukają alternatywnych tras.

Koszt budowy dolnośląskiego odcinka S5 to ok. 1,5 mld złotych.

 

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.