Dalsza część protestów – bądź obecny 13.08 w Psarach

wpis w: SPOTKANIA | 0

Kolejne protesty w sprawie zachowania ekranów akustycznych. Tym razem zachęcamy wszystkich do pojawienia się 13.08 (czwartek) o godz. 17.30 w Psarach.

 

Stowarzyszenie „Integracja” zaprasza ponownie na półgodzinny protest, który będzie miał formę pikiety, która odbędzie się przy ulicy w okolicy sklepu Rabat w Psarach. Będziemy cyklicznie chodzili przez znajdujące się tam przejście dla pieszych.

Podobnie jak podczas poprzedniej pikiety, dbamy o legalność i bezpieczeństwo naszych działań: pikietę zgłaszamy zgodnie z obowiązującym prawem do zarządcy drogi: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz do władz gminy.

Nasza walka o zachowanie ekranów na naszym odcinku drogi S5 przynosi sukcesy: GDDKiA od roku nie może zatwierdzić decyzji usunięcia ekranów.  Tę walkę prowadzimy głównie metodami administracyjnymi wspólnie – władze gminy, władze powiatu, Stowarzyszenie „Integracja” oraz posłowie.

Bardzo ważne jest, aby wspomóc te działania, aby podejmujący decyzje urzędnicy widzieli, że to cała gmina – a przede wszystkim jej mieszkańcy – chcą zachowania ekranów przy drodze krajowej S5. Jednocześnie taka forma protestu jest obecnie jedyną dostępną i skuteczną  metodą zwrócenia uwagi mediów i urzędników.

Postaramy się zorganizować naszą pikietę w taki sposób, aby ograniczyć ewentualne utrudnienia dla jadących w tym czasie kierowców. Pikieta odbędzie się na chodniku. Przechodzenie przez jezdnię będzie miało cykliczny charakter: będziemy wchodzić co jakiś czas, regulując tak, aby nie utrudniać znacząco przejazdu. Chodzi o to, aby pokazać, że możemy i że jesteśmy razem, a nie o blokowanie.

Zdecydowanie popieramy budowę nowej drogi S5. Prosimy o poparcie i przyjście na naszą pikietę – chodzi nam o to, aby przy okazji nowej drogi nie pogorszyć znacząco jakości życia mieszkańców naszej gminy – Wisznia Mała z Krzyżanowic, Psar, Kryniczna, Malina, Ligoty Pięknej, Wiszni Małej, Wysokiego Kościoła.

Prosimy o powiadomienie swoich sąsiadów i rodziny! To ważne dla nas wszystkich!

 

Do pobrania:

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.