Ekrany stanowią 1,5% kosztów problematycznego odcinka S5

wpis w: PRAWO, SPOTKANIA | 0

Koszt ekranów akustycznych na trasie S5 Korzeńsko – Widawa stanowi zaledwie 1,5% budżetu – informuje poseł Marek Łapiński. Działacz udostępnia także list do GDDKiA oraz odpowiedź ministerialną na swoją interpelację.

 

 

 

Poseł Marek Łapiński - wniosek do GDDKiA z dn. 23.04.2015 r.
Poseł Marek Łapiński – wniosek do GDDKiA z dn. 23.04.2015 r.

Rzeczywiste, kosztorysowe oszczędności z likwidacji ekranów wyniosłyby  zaledwie 8,9 mln zł tj. zaledwie 1,5 % kosztów całkowitych tego omawianego odcinka S5. Z materiałów udostępnionych przez posła Łapińskiego wynika również że w Ministerstwie Środowiska trwają prace związane z wdrożeniem dyrektywy unijnej dotyczącej podniesienia norm dopuszczalnego hałasu. Polska musi zastosować nowe prawo do końca 2016 roku.  Nie oznacza to wprost, że przywrócone zostaną poprzednie normy, ale z pewnością zostaną zaostrzone w stosunku do obecnych.

„W tej sytuacji oszczędność kosztów staje się pomijalna, a duże ryzyko że i tak trzeba je będzie postawić za kilka lat  ze względu na dodatkowe nasypy  przy znaczenie wyższych kosztach – podkreśla Jerzy Drozd, mieszkaniec Krzyżanowic ze Stowarzyszenia „Integracja”, który rozmawiał wczoraj o ekranach (27.04) z posłem Łapińskim.

Ministerstwo Środowiska prowadzi prace legislacyjne na rzecz wdrożenia w Polsce przepisów związanych z dyrektywą unijną 2002/49/WE dotyczącą norm dopuszczalnego hałasu. W tej sytuacji normy hałasu powinny zostać ponownie zaostrzone.

Korespondencja posła Marka Łapińskiego do GDDKiA – 1, 2, 3

Odpowiedź na interpelację – 1, 2

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.