„Integracja” zwraca się do posła Czarneckiego o interwencję w Parlamencie Europejskim

wpis w: EKRANY, PRAWO | 0

Parlament Europejski jest kolejnym organem do którego pragnie zwrócić się Stowarzyszenie „Integracja” w sprawie nieprawidłowości dotyczących realizacji trasy S5. Organizacja poprosiła o wsparcie w tym zakresie Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

PE

W związku z niepokojami społecznymi, protestami oraz przedłużającą się procedurą decyzji w sprawie zachowania projektu budowy trasy ekspresowej S5, Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wisznia Mała „Integracja” postanowiło zwrócić się do Ryszarda Czarneckiego, Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W piśmie Stowarzyszenie zwraca uwagę na jawne i bezsprzeczne łamanie prawa przez organy władzy oraz pomijanie opinii społecznej w zakresie zachowania ekranów akustycznych zgodnie z porozumieniem z 2012 r.

Wnioskodawcy podkreślają, że oszczędności w postaci redukcji ilości i wysokości ekranów akustycznych stanowią jedynie 1,5% kwoty całości inwestycji zatem tym bardziej jest to decyzja nielogiczna w kontekście całej inwestycji. Zwracają tez uwagę na realne zagrożenie wstrzymania tej ważnej dla gminy inwestycji ze względu na wymienione nieprawidłowości.

Pełna wersja wniosku

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.