Napisz do Ministerstwa w sprawie zachowania ekranów

wpis w: EKRANY, PRAWO | 0

Ilość działań towarzyszących kwestii zachowania ekranów przy trasie S5 stale rośnie. Wskazuje na to nie tylko liczba odwołań ze strony Stowarzyszenia „Integracja” lub polityków lecz także frekwencja mieszkańców na spotkaniach. Obecność może jednak okazać się niewystarczająca do zaakcentowania swojego sprzeciwu. Proponujemy Państwu wystosowanie indywidualnego wniosku do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

(fot. Katarzyna Dziwota)
(fot. Katarzyna Dziwota)

W czasie ostatniego spotkania w Krynicznie pod petycją w sprawie ekranów akustycznych przy drodze ekspresowej S5 podpisało się blisko 120 osób. Wniosek został już wysłany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Jednakże ostateczna decyzja w sprawie decyzji odnoszących się do kontrowersyjnego odcinka S5 należą m. in. do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Proponujemy Państwu (tak jak w czasie ww. spotkania) nie tylko podpisywanie się pod zbiorowymi petycjami lecz także indywidualne działania potwierdzające swój sprzeciw. Jedną z proponowanych przez nas form jest m.in. wystosowanie pisma odwoławczego do Minister Marii Wasiak. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pawła Bednarza – mieszkańca Malina i członka Stowarzyszenia „Integracja” przekazujemy gotowy tekst:

  • wniosku ogólnego do pobrania w formacie word lub pdf
  • wniosku w pliku word dla mieszkańców Malina i Kryniczna.
wniosek-do-ministerstwa
Indywidualny wniosek do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (autor: Paweł Bednarz)

 

 

Odpowiedź na wniosek powinna nastąpić w trybie przewidzianym przez prawo administracyjne czyli w ciągu 30 dni.

Natomiast pod zakładką „Przyłącz się” znajdziecie Państwo kilka podpowiedzi co do innych form wsparcia akcji.

 

Dziękujemy Pawłowi Bednarzowi za pomoc a Państwu za każdy wysłany wniosek.

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.