Pikieta w sprawie zachowania ekranów akustycznych – 24.06

wpis w: EKRANY, PRAWO, SPOTKANIA | 0

W sprawie zachowania ekranów akustycznych wykorzystaliśmy wiele form wyrażenia naszego protestu przeciw bezprawnemu zrywaniu umowy społecznej z 2012 r. Kolejną możliwością zaakcentowania naszego „nie” jest pikieta pod siedzibami organów, które zawiodły nasze zaufanie.

 

 

 

Poniżej prezentujemy list otwarty Stowarzyszenia „Integracja”, które zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na pikietę pod siedzibami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Bądźcie z nami w najbliższą środę – 24 czerwca!

Szanowni Sąsiedzi!

30 czerwca upływa termin określony przez RDOŚ (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska) w sprawie decyzji w sprawie ekranów akustycznych przy S5 (trasa Poznań – Wrocław). Jak Państwo zapewne pamiętają, jeszcze niedawno mieliśmy dobre informacje – Minister Rynasiewicz obiecywał wpłynąć jako organ zwierzchni i uwzględnić oczekiwania społeczne w sprawie ekranów. Niestety, ministra Rynasiewicza już nie ma, problem pozostał…

Na razie chcemy łagodnie przypomnieć się władzy, chodzi o to aby RDOŚ i GDDKIA miały świadomość, że w sprawie montażu ekranów nie odpuścimy: zapraszamy wszystkich na pikiety przed RDOŚ i przed GDDKIA.

W sytuacji, kiedy rząd i opozycja zaczynają zajmować się głównie przygotowaniami do wyborów urzędnicy robią co chcą. Dlatego proponujemy sięgnąć po bardziej zdecydowane formy protestu społecznego. Zaczynamy od pikiet, jednocześnie w przyszłym tygodniu rozpoczniemy konsultacje społeczne w sprawie bardziej zdecydowanych form protestu – spróbujemy skorzystać z doświadczeń innych np. w zakresie blokowania dróg.
Pamiętajmy, że w tej batalii mamy wspólny front z przedsiębiorcami, jak i Gminą, która jest zdeterminowana pójść w tej sprawie do sądu. Powinniśmy ją wesprzeć. Nasza pomoc poprzez organizowanie zdecydowanych form protestu pokaże wszystkim, że działamy wspólnie, że temat hałasu i tak naprawdę niszczenia naszego życiowego dorobku jest dla nas bardzo ważny – społecznie ważny, i że potrafimy działać wspólnie. Protesty społecznego mogą zdecydować o naszym sukcesie.

Pozdrawiamy serdecznie, 

Stowarzyszenie Integracja:

Jerzy Drozd
Jacek Wiszniowski
Grażyna Szuszkiewicz-Drozd

Waldemar Kuryłek

Katarzyna Dziwota

oraz przyjaciele:

Aleksandra Kuryłek

PODSTAWOWE INFORMACJE O PIKIECIE

  • najbliższa środa, 24 czerwca, godz. 11-12 RDOŚ (przed Urzędem Wojewódzkim, Plac Powstańców Warszawy 1)

  • potem każdy na własną rękę przemieszcza się na ulicę Lotniczą 24, gdzie odbędzie się kolejna pikieta w godzinach 12.30 – 13.30 GDDKIA (nad Biedronką, wejście od ul. Lotniczej)

  • Pikiety są zgłoszone, legalne, bezpieczne

  • Prosimy o liczne przybycie.

  • Pliki do pobrania – afisz dotyczący pikiety: pikieta-afisz (pdf) | pikieta-afisz (odt).

 

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.