Poseł Czarnecki w imieniu mieszkańców

wpis w: PRAWO | 0

Do działań w sprawie w sprawie ekranów przy trasie S5 przyłączył się m. in. Poseł Przemysław Czarnecki. Złożył stosowną interpelację skierowaną do Ministra Infrastruktury i Rozwoju.

 

Interpelacja z dn. 20 lutego 2015 r. odwołuje się do informacji przekazanych posłowi Czarneckiemu przez mieszkańców gminy Wisznia Mała.  Czytamy w niej, m. in. że: „Mieszkańcy są zaniepokojeni faktem, iż zakres ochrony akustycznej został uprzednio ustalony w porozumieniu z GDDKiA, gdzie obecnie wcześniejsze ustalenia nie są brane pod uwagę. Nikt nie chce słuchać mieszkańców ani brać pod uwagę ustaleń. Osiągnięty kompromis wyrażał się między innymi w tym, iż wobec obiecanych zabezpieczeń w postaci ekranów akustycznych, mieszkańcy nie zdecydowali się na skorzystanie z uprawnień do zaskarżania poszczególnych aktów administracyjnych niezbędnych dla realizacji tej inwestycji.”

Interpelacja posła Przemysława Czarneckiego, Źródło: sejm.gov.pl
Interpelacja posła Przemysława Czarneckiego, Źródło: sejm.gov.pl

 

W związku z przedstawionym problemem poseł Czarnecki wnioskuje w intrepelacji o odpowiedzi na następujące pytania:

  •  Dlaczego wcześniej wypracowany kompromis pomiędzy mieszkańcami Gminy Wisznia Mała, a GDDKiA nie jest brany pod uwagę?
  • Dlaczego nikt z GDDKiA nie chce prowadzić rozmów z mieszkańcami Gminy Wisznia Mała na temat zabezpieczeń akustycznych?
  • Czy Ministerstwo infrastruktury i Rozwoju zamierza rozmawiać z mieszkańcami Gminy Wisznia Mała na temat ilości i wysokości zabezpieczeń akustycznych i ekologicznych?
  • Jakie kroki zamierza poczynić Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w wyżej wymienionej sprawie?

 

Pełna wersja interpelacji na stronie internetowej Sejmu RP

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.