Spotkanie z wójtem w sprawie ekranów akustycznych przy S5

Sąsiedzi

W najbliższą środę Urząd Gminy organizuje ważne spotkanie: „Droga ekspresowa S5, a ochrona akustyczna, Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki zaprasza Mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne w sprawie ekranów akustycznych przy drodze S-5. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej, ul. Szkolna 1.”

Z uzyskanych informacji wynika, że dowiemy się o wynikach badań hałasu (są przekroczenia) oraz o dalszych planach gminy odnośnie działań administracyjno prawnych (gmina planuje wejście na drogę sądową). Może dowiemy się więcej od przedstawicieli gminy jeszcze przed spotkaniem.

Bardzo cieszymy się z działań gminy – pojawia się szansa na efektywniejszą ochronę i minimalizację strat wywołanych hałasem na drodze S5. Chcieliśmy podkreślić, że nasze stowarzyszenie – „Integracja”, i jak sądzimy większość mieszkańców naszej gminy, popiera te działanie jako stwarzające szansę na ograniczenie ogromnego hałasu, jaki generuje droga S5.

Chcemy przypomnieć, że to w wyniku naszych inicjatyw – po połączeniu działań społecznych grup mieszkańców z wielu miejscowości naszej gminy, udało się nam przekonać władze gminy do stałych i rzeczywistych działań w powyższym zakresie.

Zapraszamy do licznego przybycia. Im nas więcej, tym lepiej dla działań w sprawie ograniczenia problemu hałasu.

Pozdrawiam serdecznie
Jerzy Drozd

Zostaw Komentarz

You must be logged in to post a comment.